Çatalca İş İlanları - İş Sıkıntısı

Çatalca’da İş Bulmak İçin Onlarca Seçenek

Şirket İsmi Veya Anahtar Kelime Giriniz

İş Sıkıntısı

  • 2022-10-26 22:56
  • admin
  • Haberler
İş Sıkıntısı

Kariyer hayatı iniş ve çıkışlarla dolu. Bu uzun soluklu yolculukta bazen farklı duygularla davranışlarımız da değişebilir. Örneğin; farkında olmadan yapacağın bazı davranışlar, işinde mutlu olmadığının göstergesi olabilir. Bu davranışlar neler dersin? Sorunun cevabı yazımızda!

Toplantılara ilgisizlik

Bazen hayat odak noktanın önüne geçer. Bu normal, ancak önemli bir toplantıdayken sürekli hayal kuruyor veya başka şeyler hakkında düşünüyorsan, bunun nedeni ilgisiz olman olabilir.

İlgili iş arkadaşlarına özenme

İş arkadaşların başarıyla yürüttüğü bir proje hakkında heyecanla konuşurken, aynı heyecanı taşımadığını görüyorsan, bu durum elbette oldukça üzücü. Belki zevk aldığı bir kariyere sahip olmanın nasıl mümkün olduğunu merak ediyorsun veya nasıl hissedeceğini bildiğin için hiç sohbete girmiyorsun. Her iki durum da kariyer hayatınla ilgili yolunda gitmeyen şeylerin bir göstergesidir.

Sürekli saate bakma

Saate bakmak, işte sıkıldığının en bariz işaretidir. Elbette, bir diğerinden daha yavaş geçen günler olabilir; ancak sürekli saatleri geri sayıyorsan, mevcut işinde tatmin olmadığın kesin olarak söylenebilir.

Kariyer fırsatlarından heyecan duymama

Bir terfi daha fazla maaş ve yeni bir unvan getirir, ancak sabahları yataktan heyecanla uyanmanı sağlamayabilir. Eğer tam olarak bu durumu yaşıyorsan, hedeflerinin şirketin kariyer gelişimi için sunduğu fırsatlarla uyumlu olmadığı söylenebilir.

Aynı sektörde yeni bir işe girme fikrinin korkutması

Aynı sektördeki farklı bir şirkette yeni bir işe girmek seni heyecanlandırmıyorsa, bu durum sıkışıp kaldığını veya seçeneklerinin tükendiği göstermez. Genel olarak mevcut endüstrinden sıkılmış olabilirsin.

Peki, bunu nasıl düzeltirsin?

Tüm bu işaretleri doğru anlamak önemli. Aksi halde doğru karar alayım derken, yanlış bir adım atabilirsin. Kariyer hayatında bu işaretleri görmen, şu anda yaptığından daha iyisini yapabileceğin anlamına da gelebilir. Şirketini seviyor, ama yaptığın işin sıkıcı olduğunu düşünüyorsan, daha ilgi çekici projeler üzerinde çalışan diğer ekipleri desteklemenin yollarını arayabilirsin. Ayrıca kariyer hedeflerine ulaşma yolunda ekibine daha fazla nasıl değer katabileceğin konusunda yöneticinle samimi bir görüşme yapabilirsin.

Sorunun kaynağının mevcut şirket veya sektör olduğunu düşünüyorsan; değerlerine, hedeflerine ve ilgi alanlarına uygun diğer iş fırsatlarını aramaya başlayabilirsin.

Kaynak: Link